Suomen Liitokiekkoliiton artikkelikuva

Vuoden 2022 loppupuolella päätettiin seuraneuvoston perustamisesta liiton toimintaan. Matkan varrella nimi on vielä selvyyden vuoksi muokkaantunut kilpailutoimikunnaksi. Kilpailutoimikunnan ensimmäinen kokous pidetään tiistaina 28.3. klo 18 etänä. Jokaisen mukana olevan seuran tulisi ilmoittaa 19.3. mennessä yhteyshenkilö toimikaudelle 2023-2024 tällä lomakkeella. Yhteyshenkilölle lähetetään aina virallinen kokouskutsu ja etukäteismateriaali jokaiseen kokoukseen. Itse kokouksessa seuraa/peliporukkaa voi edustaa kuka tahansa seuran valtuuttama henkilö.

Taustatiedoista ja kilpailutoimikunnan toimintaperiaatteista voi lukea tarkemmin täältä.

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

Before you post, please prove you are sentient.

Liitokiekolla pelattava joukkuelaji on nimeltään u....e?